O mnie

Cześć, nazywam się Izabela Witwicka, miło mi Cię poznać.

Śpiew, muzyka, taniec i aktorstwo… to właśnie ja!
Już od dziecka wiedziałam, że chcę podążać drogą, na której mogę realizować
wszystkie elementy mojej artystycznej natury.

O MNIE

POZNAJMY SIĘ

Szkolę Muzyczną I i II stopnia ukończyłam w Nowym Sączu, w moim rodzinnym mieście, natomiast wyższe wykształcenie zdobyłam na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obok śpiewu zawsze pasjonował mnie taniec, jestem również absolwentką Studium Wokalno Baletowego w Gliwicach.

We wczesnych latach młodości współpracowałam z Operetką Śląską i Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Jako studentka brałam udział w produkcjach teatralno-muzycznych w charakterze artystki zespołu chóru teatralnego. Występowałam niemal w każdym spektaklu dla dorosłych: Hrabina Mariza, Bal w Sawoju, Kraina Uśmiechu, Żołnierz Królowej Madagaskaru, a także dla dzieci: Echo Dżungli, Serduszko z Lodu, czy Kopciuszek.

W późniejszym okresie już jako Solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego kreowałam solowe partie w operetkach, musicalach i baśniach: Wesoła Wdówka, Wiedeńska Krew, Orfeusz w Piekle, Anna Karenina, Hello Dolly, Ragtime, 42 Ulica, Kot w Butach, 101 Dalmatyńczyków, Skarby Złotej Kaczki, to tylko niektóre tytuły z teatralnego repertuaru, gdzie miałam zaszczyt kreować i śpiewać pierwszo lub drugo planowe role.
Z dumą wspominam to, że przyczyniłam się do zdobycia:

  • Złotej Maski w kategorii „Spektakl roku dla dzieci” za baśń muzyczną Jerzego Hundziaka Kot w Butach
  • Złotej Maski w kategorii:
    • Nagroda specjalna
    • Nagroda II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni
    • Nagroda Specjalna Jury „dla Zespołu Aktorskiego GTM za wspaniałą zbiorową kreację w spektaklu Ragtime Stephen Flaherty

Wielokrotnie uczestniczyłam w letnich festiwalach teatrów muzycznych: Viva il canto w Cieszynie oraz Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Zdobyte doświadczenie i nauka artystycznego rzemiosła, ułatwiła mi stworzenie własnego teatru muzycznego. Od 2008 r. piszę autorskie scenariusze, tworzę choreografię, projektuję scenografię i kostiumy. Artyści, których zapraszam do współpracy, to śpiewacy, piosenkarze, tancerze, muzycy oraz realizatorzy nagłośnienia i oświetlenia ze śląskiego i krakowskiego świata sceny. Mój teatr występuje wszędzie tam gdzie nas o to poproszą. Po latach z dumą mogę stwierdzić że Teatr IWIA ma swoich fanów w każdym zakątku kraju. Musicalowe brzmienia, Lata 20-te Lata 30-te, Operetka Wczoraj i Dziś, Od Czardasza do Kankana, Operetkowe Randez-Vous, Nasza to Krew, Paryski Romans, Przystanek Hollywood, Opowieści Starej Wierzby, to owoc mojej autorskiej pracy, która przyniosła mi nieopisaną satysfakcję i spełnienie zawodowe.

W ostatnich latach pasjonuje mnie wokalna i artystyczna edukacja młodzieży i dorosłych. Dzielę się z moimi uczniami zebraną przez lata wiedzą z dziedziny emisji głosu i sztuki scenicznej. Wciąż szukam nowych inspiracji i pomysłów, aby sprostać oczekiwaniom moich widzów i słuchaczy. Oprócz twórczej pracy nad nowymi tytułami, opracowuję tematy warsztatów umuzykalniająco-artystycznych dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Każdego, kogo interesuje mój zawód i ma takie jak ja pasje i pragnienia artystyczne oraz chce szkolić się w dziedzinie bliskiej mojemu sercu, zapraszam do współpracy z moją Szkołą Śpiewu i Sceny.